facebook
Newsletter

Blog

4 złote zasady dobrego wypoczynku

 1. Równowaga pomiędzy aktywnością a odpoczywaniem
  Jak wygląda Twoja doba? Nieustannie gdzieś się spieszysz, masz codziennie milion spraw do załatwienia, z trudem udaje Ci się połączyć obowiązki domowe, pracę zawodową i jeszcze do tego spędzić chociaż chwilkę z rodziną. Urlop powinien być odskocznią od codziennego zgiełku. Jeżeli planujesz swój wyjazd postaraj się zachować bilans pomiędzy aktywnym wypoczynkiem a słodkim lenistwem. Wtedy wypoczniesz najlepiej! Poznawanie nowych miejsc, podziwianie zabytków to fantastyczna forma spędzenia wolnego czasu. Jednak jeżeli nie damy sobie chwili wytchnienia, to po prostu wrócimy z urlopu zmęczeni... Warto poprzeplatać intensywniejsze dni z chwilami relaksu – najlepiej z wizytą spa i zabiegami odprężającymi.
   
 2. Wybierz komfortowe miejsce
  Gdy wybierasz się na zasłużony wypoczynek nic nie powinno Ci w nim przeszkodzić, ani wytrącić z równowagi. Jeżeli na urlop wybierasz się z rodziną, to świetnym wyborem będzie przestronny apartament. Na dużej przestrzeni każdy z członków rodziny znajdzie dla siebie miejsce. Jeżeli na urlop jedziesz z dziećmi, zwróć uwagę by w hotelu był urządzony zakątek specjalnie dla maluchów (tak jak w Hotelu Dębowa Góra ;)).
   
 3. Zrób przerwę od komputera
  Spędzasz 8 godzin w pracy przed monitorem komputera? Po powrocie do domu przesiadasz się na laptop lub tablet i sprawdzasz wiadomości, robisz zakupy w sieci. Oczywiście w międzyczasie trzymasz w dłoni smartfon, na którym przeglądasz platformy społecznościowe. Niestety, ale jesteśmy uzależnieni od technologii, która nas otacza... Dlatego jadąc na urlop wyłącz maila i postaraj się nie przeglądać internetowych nowinek. Przez tydzień internet się bez Ciebie nie zawali, a przekonasz się, że odpoczynek będzie znacznie bardziej efektywny.
   
 4. Przygotuj się do powrotu do pracy
  Błędem, który popełnia wiele osób jest powrót z wakacji w ostatni dzień wakacji, najczęściej w nocy i na drugi dzień pójście od razu do pracy. W efekcie tego jesteśmy zmęczeni po przebytej drodze, a w domu mamy bałagan i plączące się bagaże... Dlatego zaplanuj powrót tak, by po przybyciu do domu mieć jeden dzień przerwy. Na spokojnie rozpakujesz się, zrobisz pranie, utniesz sobie regenerującą drzemkę i nastawisz się psychicznie na powrót do pracy.