facebook
Newsletter

Blog

Na ryby, na grzyby...

Do tego, że wypoczynek na świeżym powietrzu dobrze wpływa na ogólne samopoczucie nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Świeże powietrze doskonale wpływa na naszą formę. Szczególnie, gdy na co dzień większość czasu spędzasz w biurze, pośrodku zakorkowanego miasta. A gdyby tak uciec w weekend od zgiełku cywilizacji, po prostu odciąć się od wszystkiego? Nie przejmować się mailami, nie oglądać wiadomości, nie słyszeć ciągłego szumu samochodów. Tylko orzeźwiające powietrze niosące delikatny leśny aromat, urzekający krajobraz odbijający się w tafli jeziora, kojący śpiew ptaków. Brzmi jak recepta na doskonały wypoczynek, czyż nie? Żeby odpocząć na łonie nieskażonej natury, nie musicie jechać na Mazury. Piękne jeziora i lasy czekają na Was w samym sercu Polski, w Łącku nieopodal Płocka.

W okolicach Łącka znajduje się kompleks kilku jezior. Stanowią one pozostałość po rynnie lodowcowej, którą wypełniły wodą. W skład akwenów wchodzą: Jezioro Łąckie Duże i Małe, Jezioro Ciechomickie, Jezioro Zdworskie oraz Jezioro Górskie – w pobliżu którego położony jest Hotel Dębowa Góra. Największym z nich jest Jezioro Zdworskie, którego powierzchnia wynosi ponad 61 ha. To jednocześnie czyni je największym naturalnym zbiornikiem wodnym na terenie województwa mazowieckiego. Wszystkie jeziora otoczone są pięknymi lasami, w większości miejsc liściastymi, które latem i wczesną jesienią pełne są leśnych bogactw, takich jak borówki, jagody czy grzyby.

Jeziora Łąckie to gratka dla wielbicieli sportów wodnych i kąpieli słonecznych. Piaszczyste brzegi dają możliwość swobodnego plażowania. Szczególnie Plaża Patelnia – Grabina znajdująca się nad brzegiem oraz plaże nad Jeziorem Zdworskim stanowią doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek. Mają bogatą infrastrukturę i atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W czasie letnich wieczorów życie toczy się w beach barach umiejscowionych nieopodal plaży.

Dla tych, którzy lubią wypoczywać w ruchu Jeziora Łąckie również skrywają wiele atrakcji. Kompleks jezior i lasów połączony jest licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Stanice oferują wynajem sprzętu wodnego, można tu także spróbować swoich sił w żeglowaniu lub windsurfingu. A może relaksuje Cię łowienie ryb? Jeziora Łąckie to raj dla wędkarzy! Nadleśnictwo Łąck dba o zrównoważoną gospodarkę rybacką, systematycznie zarybiając jeziora różnymi gatunkami ryb. Można tu wyłowić okazałe sumy, karpie, sandacze, węgorze, leszcze, szczupaki i wiele innych.

Kraina Jezior Łąckich o każdej porze roku ma swój niepowtarzalny urok, który warto poznać. Przecież to tak blisko!