facebook
Newsletter

Blog

Rehabilitacja – kiedy i dla kogo?

Kontuzja kojarzy się nam raczej z wyczynowymi sportowcami. Tymczasem przykra przygoda może nam się przydarzyć w najmniej oczekiwanym momencie – nie tylko podczas wieczornego joggingu, ale i w drodze do pracy, podczas spaceru z psem czy zabawy z dzieckiem. Jak zazwyczaj radzimy sobie z urazami? Bardzo często bagatelizujemy je, ból staramy się zamaskować środkami przeciwbólowymi i wszelkiego rodzaju maściami. Niestety działanie objawowe przynosi efekty na krótko. Jeżeli nawet uda nam się pozbyć dolegliwości, to w przypadku kontuzji możemy być niemalże pewni, że powróci on i to ze zdwojoną siłą!

Na co pomaga rehabilitacja?

Żeby uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek i nawrotów kontuzji, trzeba podjąć odpowiednie kroki od razu. Jednym z rozwiązań jest wizyta u fizjoterapeuty. Kompleksowa rehabilitacja, właściwie dopasowane zabiegi mogą pomóc wyleczyć dolegliwość i zminimalizować ryzyko powrotu kontuzji.

Rehabilitacja dla dorosłych czy dla dzieci?

Zabiegi rehabilitacyjne są zalecane dla osób w każdym wieku. U najmłodszych rehabilitacja może mieć kluczowe znaczenie w leczeniu wad postawy. Dobrze dobrane ćwiczenia korekcyjne i zabiegi wykonywane przez wyspecjalizowanego fizjoterapeutę mogą mieć znaczny wpływ na stan zdrowia dziecka w późniejszych latach.

Rehabilitacja dla dorosłych i seniorów to szansa na pozbycie się wielu dolegliwości wynikających z przebytych urazów, a także trybu życia. Przez pracę w pozycji siedzącej nabawiamy się bólu kręgosłupa, a ciągły bark czasu sprawia, że nie doleczamy urazów w sposób prawidłowy. Nie dopuśćmy jednak do sytuacji, gdy nasz organizm odmówi posłuszeństwa...

Czy turnus rehabilitacyjny to dobre rozwiązanie?

Kiedy potrzebna jest kompleksowa poprawa zdrowia, warto wybrać się na turnus rehabilitacyjny. Taki wyjazd pomoże zregenerować siły, odpocząć, a co najważniejsze – poprawić zdrowie. Czym różni się klasyczny wyjazd do spa od wyjazdu rehabilitacyjnego? Każdy turnus rehabilitacyjny rozpoczyna się od wnikliwej diagnozy, na podstawie której dobierane są zabiegi. Właśnie indywidualne i holistyczne podejście jest tak istotne dla powodzenia rehabilitacji. Działanie poszczególnych zabiegów uzupełnia się ze sobą, jeden wspiera działanie drugiego – to znacznie przyspiesza powrót do zdrowia.